. Найцікавіші винаходи українців за 2013 рік - Статті - Статті - Український креатив
УКРАЇНСЬКИЙ АЛЬЯНС КРЕАТИВУ
Вівторок, 14.05.2024, 06:28
ГоловнаРеєстраціяВхід Вітаю Вас Гість | RSS

Меню сайту

Категорії розділу
Статті [36]

Міні-чат
500

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 17

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Статті [ Додати статтю ]

Найцікавіші винаходи українців за 2013 рік

Так, 2013 рік українці закінчили не надто весело. Думки на кшталт "а що ж буде далі?" витіснили звичні напередодні нового року "а який би то ще приготувати салатик до свята?" Однак, того року було чимало хороший подій, про які теж не варто забувати.

Виявляється, щороку українці патентують  близько 15 тисяч винаходів. Чи варто говорити про те, що лише невеликий відсоток з них впроваджується у життя. А якщо якомусь винахіднику і пощастить, то більша імовірність, що його винаходом зацікавляться іноземні інвестори, а не вітчизняні. От і виходить, що права на більшість українських винаходів належать іншим країнам.Але найбільша проблема у тому, що нашим винахідникам доводиться проявляти неабиякі маркетингові та підприємницькі здібності. Вони самі шукають інвесторів, самі складають бізнес-плани і намагаються дати своїм ідеям шанс, щоби ті допомагали людям. Та не будемо про сумне! Краще подивимось, чим українці здивували світ у 2013 році!

винаходи

Куди ж без комп’ютерів. Андрій Коноваленко – 16-річний хлопець з Луганщини, переміг у національному відбірковому турі Imagine Cup від Microsoft. Його проект Camtouch може перетворити стіни, підлогу чи стіл у сенсорну поверхню, використовуючи комп’ютер, проектор, вебкамеру та лазерну указку. Це така собі дешевша альтернатива дорогих мультимедійних дощок, а впровадження такого дива коштує всього 200 грн. Будь-яка українська школа зможе собі таке дозволити. Зараз програма може працювати як на потужних апаратах, так і на стареньких комп’ютерах; імітує комп’ютерну мишку і ще деякі функції. Наступна ціль – зробити так, щоб вона розпізнавала рухи рук та натискання пальців.

Андрій Коноваленко

А ось винахід для автомобілістів. Всі ми знаємо, що власний автомобіль дороге задоволення, особливо з огляду на вартість палива. Сьогодні вчені і звичайні ентузіасти шукають альтернативи, однією з яких і став славнозвісний електрокар. Однак мешканець Харкова має більш економну ідею. Олег Збарський переобладнав свої старенькі Жигулі і тепер авто "харчується" виключно стиснутим повітрям. Відповідно, замість вуглекислого газу вивільняється кисень. Чого ще можна хотіти – дешево і екологічно чисто! Свій автомобіль Олег удосконалив ще у 2009 році, однак офіційно запатентував винахід тільки минулого року. Звичайно, це ще не ідеальний замінник палива. Недоліками є великі громіздкі балони з повітрям, які доводиться тягати із собою і які дозволяють подолати не більше 10 км, та максимальна швидкість руху 40 км/год. Але історія на цьому не завершується. Харків’янин планує надалі удосконалювати свій винахід і вже шукає інвесторів! 

український електрокарОлег Збарський

Наступний винахід призначений для людей з проблемами зору. Хлопець із Луганська Іван Селезньов  представив на міжнародному конкурсі "Intel International Science and Engineering Fair" свій проект "Нове чуття: ультразвукова рукавичка для просторової орієнтації людей з вадами зору". Така річ може стати досить корисною з точки зору орієнтації у просторі. Винахід молодого українця потрапив до трійки кращих винаходів світу у 2013 році, а американські інвестори вже ним зацікавились і пропонують співпрацю. Однак Іван все ще чекає, коли матиме змогу розвинути проект в Україні.

Іван Селезньов

Новини зі сфери медицини. Учень Малої Академії Наук, 10-класник Сергій Дівянін створив дешеву заміну МРТ (Магнітно-резонансної томографії). Пристрій являє собою бандаж, який накладається вздовж хребта пацієнта і на якому розміщуються мікроакселерометр, мікроконтролер, передавач та ще деякі пристрої. Хребет сканують у кількох позиціях, а дані порівнюють за допомогою спеціального програмного забезпечення.  Процес діагностики займатиме всього кілька хвилин, буде порівняно дешевим і абсолютно безпечним навіть для дітей. А сам пристрій буде коштувати близько 500 грн. Винаходом молодого українця уже зацікавилися іноземні медичні фірми, однак Сергій теж хотів би побачити його в українських лікарнях.

українська заміна МРТСергій Дівянін

Хороша новина для жінок, котрі жити не можуть без солодощів, однак "катують" себе задля гарненької фігури. Викладач із Луганська запропонував їм свій смачний «винахід» - шоколадні цукерки для схуднення. Винахідник пропонує аж три варіанти для любителів солодкого: "Імпульс", "Енергія спорту" та "Драйв" - обирай будь-який на власний смак! Вони вже є в продажі і навіть були протестовані українською олімпійською збірною з гандболу. Спортсмени стверджують, що їх показники покращилися. Щоправда винахідник тримає рецепт у секреті. Відомо тільки що в цукерках присутні курага, родзинки та горіхи. Кажуть, за таке відкриття можна Нобелівську премію здобути. Звичайно лікарі та більшість спортсменів ставляться до таких «ліків» скептично, мовляв ще медикаментів  таких не придумали, а тут цукерки. Хто-зна, можливо це справді всього лиш гарний маркетинговий хід. Однак, всі ми чули про ефект плацебо :)

цукерки для спортсменів

Ще один їстівний винахід! Сергій Тимчук допоміг вирішити проблему, над якою працювали багато вчених світової спільноти – утилізація пакувальних матеріалів. Харків’янин 15 років присвятив розробці їстівної плівки для продуктів. Основним матеріалом став кукурузний крохмаль. Погодьтеся, це екологічно чистіше, аніж нафта, з якої такі плівки виготовляють сьогодні. Ще однією перевагою винаходу є те, що він дозволяє продовжити термін зберігання продуктів. Їсти їх можна не знімаючи плівки. Хоча споживати її вас ніхто не змушує, та й смакових якостей вона не має. Але навіть якщо ви її викинете, то за кілька тижнів від неї е залишиться й сліду. На жаль говорити про масове виробництво екологічно чистої харчової плівки в Україні ще рано – виробництво поліетилену дешевше, бо вже давно існує. А для Сергієвого винаходу потрібні значні капіталовкладення.

Сергій Тимчук - їстівна плівка для продуктів

Наступний винахід став би в пригоді в сьогоднішні нелегкі часи. Однак українцям він не світить… принаймні, поки що. Харківський вчений Євген Антоненко власноруч змайстрував невеликий пристрій, за допомогою якого можна швидко перевірити рівень стресу чи втоми. Апарат здатен діагностувати близько 20 показників і повідомляє, коли варто поїхати у відпустку, або хоча б трішки відпочити :) Однак винахідник немає фінансової можливості розпочати масове виробництво свого творіння.

Ще один винахід українського школяра: Сергій Лук’янов створив серію 3D ігор, котрі можуть допомогти людям з косоокістю. Відомо, що косоокі люди можуть дивитись 3D фільми без спеціальних окулярів. За допомогою Сергієвих ігор, вони зможуть тренувати очі і з часом вилікувати своє захворювання.

Український студент Антон Головаченко у 2013 році виграв золото на змаганнях молодих науковців, в якому брали участь представники 20 країн світу. Він здобув перемогу завдяки своєму роботизованому "костюму супермена". Такий екзоскелет збільшує фізичну силу людини за допомогою керованої механіки. Пристрій може допомогти насамперед людям з обмеженими можливостями.

Антон Головаченко - екзоскелет

А ось у Рівному школяру Івану Остапіну вдалось створити пристрій, який може допомогти у лікуванні раку. Хлопець змайстрував апарат для синтезу вуглецевих наноструктур електророзрядним методом. Так, звучить це доволі складно. Пристрій буде корисним у багатьох галузях, адже може удосконалити деякі матеріали. Однак найважливішим є те, що з його допомогою можна буде знищувати ракові пухлини. Хоча цей процес потребує ще детального вивчення, адже мова йде про життя людей.

Іван Остапін

На цьому ми будемо завершувати. Але це не означає, що українці не винайшли нічого цікавішого. Якщо добряче покопирсатися в просторі інтернету, можна знайти чимало українських відкриттів, які обов’язково змінять цей світ на краще. А ще тішить, що серед усіх винахідників є чимало учнів, студентів, людей зовсім не пов’язаних з наукою та просто ентузіастів, а отже ми не втратили віру у краще майбутнє!



Джерело: http://www.uamodna.com/articles/naycikavishi-vynahody-ukrayinciv-za-2013-rik/
Категорія: Статті | Додав: Vira (31.05.2015)
Переглядів: 641 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт

Пошук

Copyright MyCorp © 2024 Зробити безкоштовний сайт з uCoz