. ВОЛИНСЬКИЙ ЕДІСОН - Статті - Статті - Український креатив
УКРАЇНСЬКИЙ АЛЬЯНС КРЕАТИВУ
Вівторок, 14.05.2024, 12:33
ГоловнаРеєстраціяВхід Вітаю Вас Гість | RSS

Меню сайту

Категорії розділу
Статті [36]

Міні-чат
500

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 17

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Статті [ Додати статтю ]

ВОЛИНСЬКИЙ ЕДІСОН

ВОЛИНСЬКИЙ ЕДІСОН

Лучанин Сергій Іванов розробив лампочку, яка споживає вдвічі менше енергії та служить в п'ять разів довше, аніж нинішні енергоощадні лампи
     
     Сергій НАУМУК
     
     Байка про жабу, яка борсалася доти, поки збила грудку масла, а відтак вибралася з глечика зі сметаною, не втратила актуальності і досі. Жаль тільки, що мало хто хоче наслідувати ту жабу. Проте знаходяться люди, які, умовно кажучи, борсаються у невідомому і чогось добиваються. Причому іноді в сферах, де самотужки, здавалося б, годі досягти успіху. Одним із таких є лучанин Сергій Іванов (на фото).
     Приватний підприємець, він проте не тільки продає світлоелектротехніку, але й, як сам каже, «частину зароблених грошей вкладає у нові розробки». На його рахунку багато винаходів, частина з яких запатентована, інша чекає свого часу в шухляді. Скажімо, Сергій з колегами розробив технологію очистки для повторного використання відпрацьованого автомобільного масла, та в разі потреби спалювання його для обігріву приміщень безфорсунковими буржуйками. Запатентована технологія модернізації котлів для саун, яка дає змогу за п'ятнадцять хвилин підняти температуру в парилці до 120 градусів.
     Проте винайти щось нове, виявляється, набагато легше, аніж впровадити його у життя, тобто у виробництво. Остання його розробка - енергоощадна лампа. Здавалося б, що тут нового. Усі давно вже купують їх у крамницях. Проте йдеться не про компактні люмінесцентні чи натрієві лампи, які найчастіше й називають економками. Джерелом світла у лампі Іванова слугують світлодіоди. Але й такого типу лампи вже є на ринку. Проте наявні у продажу світлодіодні лампи призначені тільки для певного виду настільних світильників. Разом з тим вони дуже дорогі, та здебільшого імпортного виробництва.
     - Ми звернулися до всіх вітчизняних виробників, органів місцевого самоврядування, представників владних політичних сил з пропозицією виготовляти таку лампу, - Сергій дістає і вмикає звичайну на вигляд лампочку, джерелом світла в якій є світлодіоди. - Всі зацікавились, але не більше. Тим часом, аби зрозуміти цю тему, я витратив п'ять років. У світлодіодній лампі є три головні речі: власне світлодіод, блок живлення та тепловідвід. Тенденція нині наступна: світлодіоди дешевшають, ціни на блоки живлення стабільні, а от тепловідводи дорожчають, бо там є алюміній, мідь та інші метали. Тому основна вартість припадає на тепловідвід. Я пішов іншим шляхом: виключив тепловідвід зовсім, чого досі ніхто не робив. Крім того я відкинув блок живлення.
     Коли світлодіод має потужність три вати, то його температура досягає 200 градусів. Тому Сергій Іванов дійшов думки, що краще використати п'ять діодів меншої потужності, бо в такому випадку кожен нагріватиметься всього до 80 градусів і тепловідводу вже не треба. Крім того при 200 градусах тепла виникає питання конденсату, якщо йдеться про вуличні світильники. А так достатньо природної вентиляції через невеликі отвори.
     Таким чином чудо-лампа зможе служити в десять разів довше за нинішні енергоощадні лампи та споживати вдвічі менше енергії. А вартуватиме при масовому виробництві стільки, як і нинішні економки. Якщо уявити, що Україна масово запровадила подібні лампи, то вивільняється п'ята частина споживаної енергії. Її можна спрямувати на опалення і таким чином економити дорогий імпортний газ. Звичайно, власникам енергоресурсів такий сценарій не вигідний. Дійсно, держава часто-густо декларує заходи із заощадження енергії, виділяє мільйони, але не фінансує якихось конкретних розробок.
     - Крім міжнародних трас є й сільські дороги, які потребують освітлення. Тим більше, нинішня влада якраз активно веде роботи в цьому напрямі. А для села гроші якщо і виділяють, то раз на сто років, - каже Сергій. - Тому світлодіодні лампи з десятирічним строком служби там могли б бути дуже доречними.
     Сергій переконаний, що світлодіодні лампи з успіхом можна застосовувати і в прожекторах для підсвітки рекламних щитів. Проте такі прожектори варто комплектувати найпростішими фотомодулями, таймерами та сонячними акумуляторами. Мовляв, навіщо підсвічувати рекламні щити цілісіньку ніч? Адже вже після першої години людей на вулицях немає. Таймер має вмикати прожектори із настанням темряви та вимикати, «коли нормальні люди лягають спати». Тоді зарядки акумулятора цілком вистачить, аби дати струм на кілька годин.
     - Невже краще байдикувати? - так Сергій відповідає на питання про зацікавленість раціоналізаторством. - Зрештою, я не винахідник, а бізнесмен, тому все міряю іншими категоріями. Кожну ідею треба довести до зразка продукції, яку можна відчути на дотик. А ще краще щоб ідея запрацювала і принесла користь. Думаю, замінивши нинішні лампи на світлодіодні, від цього виграли б усі: і споживачі, і держава, і бізнес.
     А тому на даному етапі пан Сергій замість подальших корисних розробок займається пошуком інвесторів, підприємств та потенційних замовників для втілення в життя так гарно декларованих державою заходів.


Джерело: http://www.volyn.com.ua/?rub=5&article=0&arch=1250
Категорія: Статті | Додав: Vira (31.05.2015) | Автор: Сергій Іванов
Переглядів: 278 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт

Пошук

Copyright MyCorp © 2024 Зробити безкоштовний сайт з uCoz